Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

strona poświęcona ,,duchowej,, stronie życia..

doświadczanie fizyczności…wybrane fragmenty……

 

Moje badania wskazują, że iluzja przemijania czasu jest tworzona i utrzymywana dla tych dusz, które udają się do wymiarów fizycz­nych i z nich powracają, tak aby łatwiej im było ocenić swój postęp.

******************************************************************************************************

 Przychodzi wreszcie taka pora, kiedy dusza musi ponownie opuścić sanktuarium świata duchowego i udać się w kolejną podróż na Ziemię. Nie jest to łatwa decyzja. Dusze muszą przygotować się na opuszczenie świata doskonałej mądrości, gdzie trwają w szczęśliwym stanie wolności, i sprostanie fizycznym i umysłowym wymaganiom ciała ludzkiego.

Widzieliśmy, jak bardzo dusza może być zmęczona, wracając do świa­ta duchowego. Wiele z nich nie chce nawet myśleć o powrocie na Ziemię. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy nie udało im się osiągnąć założo­nych celów. Raz powróciwszy do swej duchowej siedziby, dusze obawia­ją się nawet tymczasowo opuścić świat wzajemnego zrozumienia, kole­żeństwa i współczucia, by znowu udać się do miejsca pełnego niepewno­ści i strachu wywoływanego przez agresywnych, walczących ze sobą lu­dzi. Mimo posiadania na Ziemi rodziny i przyjaciół wiele wcielonych dusz czuje się samotnie i anonimowo pośród olbrzymiej, obojętnej populacji ludzkiej. Mam nadzieję, że relacje moich pacjentów dostatecznie wyraźnie ukazały, iż coś wręcz przeciwnego dzieje się w świecie duchowym, gdzie dusze łączą bardzo poufałe, przyjazne związki, które trwają wiecznie. Na­sza duchowa tożsamość jest znana i doceniana przez wiele innych istot, a ich przyjaźń i wsparcie nigdy się nie kończą… M.Newton

*****************************************************************************************************

Istoty ludzkie wcielają się po to, aby dusza mogła czerpać nauki z doświadczeń na płaszczyźnie fizykalnej. Jednakże dusza inaczej uczy się niż ego. Dusza i ego z konieczności odmiennie postrzegają egzystencję.

Dusza ma ogląd całościowy. Wie, dokąd dojdziesz, jeśli skręcisz w lewo. Jeśli zaś skręcisz w prawo, znajdziesz się w zupełnie innym miejscu. Dzięki tej szerszej perspektywie dusza nie może doznawać uczuć z taką samą intensywnością jak ty w rzeczywistości fizycznej.

Na płaszczyźnie fizykalnej emocja jest o wiele mocniej spolaryzowana. Każda istnieje we własnym zamkniętym obrębie. Kiedy jesteś szczęśliwy, nie jesteś smutny. Kiedy prawdziwie kochasz, nie boisz się. Nie możesz doświadczać obu biegunów danego uczucia naraz.

Między duszą a jej fizycznym odpowiednikiem istnieje naturalny przepływ informacji. Twoje doświadczenie na płaszczyźnie fizykalnej przekazywane jest duszy za pośrednictwem mowy archetypów, jaką posługuje się nieświadomość. Kiedy dusza otrzymuje ów przekład ludzkiego doświadczenia, ocenia je w kategoriach własnej percepcji i mądrości. Dusza potrafi zrównoważyć jego energię, co często jest poza zasięgiem możliwości świadomej osobowości.

Kiedy na poziomie duszy energia zostaje zrównoważona, odesłana jest z powrotem do ciebie. Po szczególnie intensywnych przeżyciach emocjonalnych niektórzy z was odczuwają wewnętrzny spokój, inni pustkę. Takie wyciszenie towarzyszy komunikatom, jakie odbierasz od swej duszy. Posługuje się ona czystą energią. Nie nadaje jej emocjonalnej, symbolicznej czy psychicznej postaci.

W takich chwilach po prostu zanurz się w tej ciszy. Bądź gotów na przyjęcie tego, czym wszechświat chce cię obdarzyć. Jeśli zdobędziesz się na emocjonalny dystans, dostrzeżesz natłok uczuć spływający po tobie, a nie przepływający przez ciebie. Nauczysz się przyglądać się im tak, jakby przesuwały się po ekranie. Są twoje, ale ty się od nich oderwałeś. Wtedy właśnie postrzegasz rzeczywistość oczyma duszy.

Dusza jest twoim sprzymierzeńcem, który pomaga ci syntetyzować twe emocjonalne doświadczenia. Przetwarza te spolaryzowane czy bolesne doznania, nadając im płynniejszą, bardziej zrównoważoną postać, i śle tę energię z powrotem do ciebie.

Kiedy ją odbierzesz, od ciebie zależy, czy ponownie wprowadzisz ją do szaleńczego, spolaryzowanego obiegu emocji. Jeśli się na to zdecydujesz, umocnisz ten cykl. Możesz jednak wykorzystując wyżej opisany stan wewnętrznej ciszy, zintegrować emocję przez nabranie do niej dystansu, uznanie jej, wyciągnięcie nauki i pójście naprzód. W ten sposób nauczysz się lepiej porozumiewać się z duszą. Medytacja jest cenna dlatego, że wspomaga powyższy proces. Ale są też inne sposoby. Wszelka forma refleksji nad sobą spełnia to zadanie. Lisa Royal

CD nastąpi 

Reklamy

27 października 2010 - Posted by | artykuły wyszukane | , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: