Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

strona poświęcona ,,duchowej,, stronie życia..

czakry.. usuwanie blokad…

 

 •  
  •  
   •  

   Gdy tylko w nasze czakry wpływają częstotliwości wyższe i czystsze, niż częstotliwości odpowiadające ich obecnemu stanowi, zaczynają one wibrować szybciej i niższe częstotliwości blokad stopniowo się rozwiązują. Nowe energie życiowe mogą być teraz przyjmowane przez centra energetyczne i przekazywane dalej bez przeszkód ciałom subtelnym. To tak, jakby przez nasz system energetyczny powiała odświeżająca bryza. Wpływająca prana ładuje ciało energetyczne, które z kolei przekazuje energię ciału fizycznemu. Prana wpływa w ciało emocjonalne i mentalne, zaczynając rozwiązywać blokady także i tutaj, ponieważ wibracje tych ciał są wolniejsze, niż wibracje wpływającej energii. Wreszcie nadi całego systemu energetycznego pulsują energią życia. Ciało, umysł i dusza zaczynają wibrować w wyższych częstotliwościach i promieniować zdrowiem i radością.

   •  
     Jeśli w czasie tego procesu oczyszczenia i klarowania spiętrzone blokadą energie zostaną uwolnione, ich treści pojawiają się jeszcze raz w naszej świadomości. Możemy przy tym od nowa przeżywać te same odczucia, które spowodowały blokadę — nasze lęki, gniew, bóle. Choroby cielesne mogą po raz ostatni pojawić się na powierzchni, zanim zostaną zupełnie usunięte. W czasie tych procesów czujemy się być może niespokojni, podnieceni lub bardzo zmęczeni. Jednak skoro tylko arterie energetyczne są wolne, wstępuje w nas radość, opanowanie i jasność.W rzeczywistości blokady w naszym systemie energetycznym zostaną oczyszczone tylko w tym stopniu, w jakim jesteśmy gotowi na gruncie naszego całościowego rozwoju stanąć twarzą w twarz z niekochanymi i wypartymi częściami naszego, “ja” i uwolnić je przez naszą miłość.
   • Tutaj dochodzimy do drugiego sposobu usuwania blokad, który wymieniliśmy na początku rozdziału. Powinien on ciągle towarzyszyć opisanej możliwości bezpośredniej aktywizacji i oczyszczania, jest jednak jednocześnie sam w sobie samodzielną możliwością harmonizowania całego naszego systemu energetycznego i uwalniania go od blokad.Jest to droga wewnętrznej postawy bezwarunkowej akceptacji, prowadząca do doskonałego odprężenia. Odprężenie jest przeciwieństwem i antidotum na naprężenie, skurcz i blokadę. Dopóki świadomie czy nieświadomie odsuwamy w sobie jakiś obszar, dopóki osądzamy siebie samych i tym samym potępiamy pewne części naszego ,ja” i odrzucamy je, podtrzymywane jest napięcie, które przeszkadza pełnemu odprężeniu się, a co za tym idzie usuwaniu blokad.

    Postawa wolnej od zastrzeżeń akceptacji wymaga jednak bardzo dużej uczciwości i odwagi. Uczciwość oznacza w tym przypadku gotowość widzenia wszystkich swych słabości i negatywów, a nie widzenia nas takimi, jakimi chcielibyśmy być. Odwaga jest gotowością przyjęcia i zaakceptowania tego, co się widzi. Odwaga to mówienie “tak” wszystkiemu, bez wykluczania czegokolwiek.

    Możemy przerwać to błędne koło, poświęcając niepodzielną uwagę naszym emocjom, W tym samym momencie zaczynają się one zmieniać, ponieważ rozpoznajemy w końcu, że są po prostu energiami, które powstały z tęsknoty za osiągnięciem jedności i zostały zablokowane w swym pierwotnym wyrazie. Stają się one teraz nową siłą, która pomaga nam na drodze osiągnięcia pełni.

    Chcemy jeszcze omówić ostatni punkt związany z tematem tego rozdziału. Na twojej drodze do całościowego rozwoju mogą wystąpić fazy, w których twoje czakry otwarte są stosunkowo mocno, mimo iż nie zlikwidowałeś jeszcze wszystkich blokad.

    Jesteś wtedy bardzo podatny na energie, wstępujące w obszar twojej aury, ale nie wypromieniowujesz jeszcze tak dużo świetlistej siły, aby ściągać wspierające energie lub zneutralizować negatywne wibracje w twoim otoczeniu.
    Jeśli teraz przebywasz w napiętej atmosferze, w której przeważają wibracje niezadowolenia, wrogości lub agresywności, twoje czakry mogą być obciążone negatywnymi energiami lub ściągnąć się, aby chronić się przed tymi wpływami. W obu przypadkach konsekwencją jest niedobór pozytywnej energii życiowej.
    Kiedy pola energetyczne dwu ludzi dotykają się lub krzyżują, odbywa się bezpośrednia wymiana i wzajemne oddziaływanie energii

    •  
      Kiedy czujemy strach, niezadowolenie lub gniew, to wibracje te wpływają nie tylko na nasz obraz o kimś, lecz także na nasz własny system energetyczny.
    • Aktywne promieniowanie na zewnątrz stanowi w każdym przypadku dobrą ochronę. Skoro tylko nauczyłeś się przyjmować siebie samego takim jakim jesteś i wypromieniowujesz otwarcie swoje energie, negatywne zewnętrzne wibracje nie mogą już wniknąć w powstający promienny krąg. Również wtedy, gdy pozostajesz wewnętrznie doskonale odprężony i opanowany, to napięcia w atmosferze nie znajdą w tobie żadnego rezonansu, kontynuacji, ani też nie będą na ciebie wpływać negatywnie.

    • Kobieta i mężczyzna są w swoich podstawowych rysach przeciwnie spolaryzowani. To różne spolaryzowanie jest obecne także na poziomie energetycznym
     Tak wiec pomiędzy kobietą i mężczyzną na wszystkich poziomach reprezentowanych przez czakry występuje przyciąganie i dopełnienie, które może doprowadzić do doskonałego wewnętrznego stopienia się. Aby ta osiągnąć, czakry muszą być możliwie wolne od blokad. W czasie seksualnego zespolenia przepływ energii wzdłuż głównego kanału Sushumny jest bardzo pobudzony i intensywny. Strumień energii z drugiej czakry jest nadzwyczaj duży i jeśli nie ma blokad w systemie czakr to ten nadmiar energii może ładować inne czakry. Energia seksualna, będąca jedną z form prany, transformowana jest tu na częstotliwości innych czakr. Promieniuje ona z czakry przez nadi w ciało fizyczne i ciało energetyczne, napełniając je zwiększoną siłą życiową. U szczytu tego zespolenia dochodzi do gwałtownego obustronnego rozładowania się wszystkich siedmiu czakr i do stopienia na wszystkich poziomach reprezentowanych przez centra energetyczne. Oboje partnerzy czują się bardzo głęboko ożywieni i jednocześnie odprężeni, odczuwają wewnętrzny związek i miłość, która daleko wykracza poza żądzę posiadania. Relacja partnerska osiąga spełnienie niezależne już więcej od rzeczy zewnętrznych.
    • Większość ludzi przeżywa seksualność tylko przez drugą czakrę. U mężczyzny poza tym energia czakry podstawy jako fizyczna siła napędowa spełnia dominującą rolę. Jeśli seksualność pozostaje ograniczona do dolnych czakr, to jest ona ogólnie rzecz biorąc bardzo jednostronnym przeżyciem,
     Z energetycznego punktu widzenia, przy tak ograniczonej praktyce seksualnej, zużywa się bardzo dużo energii, ponieważ energie są ściągane z innych czakr i transformowane w energię seksualną, aby wpłynąć przez czakrę drugą. Przeszkadza to energiom w ich naturalnej drodze ku górze, aby jednocześnie wpływać we wszystkie siedem czakr, napełniając je dodatkową siłą życiową.
     Najbardziej naturalną drogą rozwiązania blokad, które przeszkadzają w doskonałym seksualnym zespoleniu na wszystkich poziomach, jest wymiana energii czakry serca. Jeśli oboje partnerzy wypromieniowują miłość ich serc w sposób wolny, bez strachu, oba systemy energetyczne natychmiast harmonizują się. Uwarunkowane strachem blokady rozpuszczają się i wymiana na poziomach wszystkich siedmiu czakr staje się możliwa.
     Jest to sztuka tantry, od tysiącleci uczona i praktykowana. Dochodzi tu do dalece mocniejszego orgazmicznego przeżycia niż to co ogólnie uważa się za możliwe. Takie doświadczenie prowadzi nas faktycznie w obszary innego wymiaru przeżywania i odczuwania. Nagle stajemy się świadomi, że energie seksualne nie są zamknięte w naszych genitaliach. Są one obecne we wszystkich naszych komórkach, podobnie jak w grze męskich i żeńskich sił w całym przejawionym Stworzeniu. Doskonale zespolenie z ukochanym partnerem prowadzi nas do doświadczenia wewnętrznej jedności z pulsującym życiem Wszechświata, a w chwili orgazmu, gdy dualizm na chwilę zostaje zniesiony, przeżywamy jedność z absolutnym, pozbawionym formy bytem, który tworzy stałą bazę i cel dla gry energii obu biegunowości.
    fragment ksiażki
    S.Sharamon
    BJ.Bagiński
    księga czakr
Reklamy

5 listopada 2010 - Posted by | blokady energetyczne | , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: