Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

strona poświęcona ,,duchowej,, stronie życia..

parę słów od istoty w chwilach mojego ,,zwątpienia,,

Popatrz na to co jest w tobie. Ty jako ty sama nie jesteś ani posępna ani zła. To ,ze jesteś smutna to wiesz ale jak możesz w chwili obecnej osiągnąć radość/ pomyśl?

To nie jest sprawa tego co ciebie ogranicza a raczej co odbierasz. Dajesz się ponieść manipulacji i jesteś –smutna. Ale starasz się nie zwracać na to uwagi. Czujesz ,odbierasz i poddajesz się temu. Zaakceptuj ten fakt. Kiedyś to minie –jak opuścisz ciało swoje. Przestaniesz zwracać uwago na to wszystko w taki sposób. Ty wiesz ,ze zawsze byłaś pod wpływem energii. Jest to normalne. Ale nie utożsamiasz się z tym. To nie jesteś ty i o to chodziło. To jest cos na zewnątrz co ty odbierasz a sercem jesteś inna.

Ty nie wiesz jak to jest być –pełnią siebie –bez tych blokad. I o to chodzi. Nie wiesz jak to jest.

Ty ciągle szukasz prawdy –dlaczego nie możesz czuć sercem ,dlaczego ciągle jesteś atakowana.

Bo to tak wygląda. Czasem jakby to była fikcja.

Ten świat ,który widzisz jest fikcją. Ale jego widzisz. A nas tylko czujesz i słyszysz.

Posłuchaj –przychodzimy tu aby pomóc ,bo zależy nam na waszej radości i miłości i traktujemy tak każdego ,kto prosi o pomoc. Każdego. Bez względu kto to jest. Wy pochodzicie z tej samej ,,planety,, co my. Jesteście naszym ,,społeczeństwem,, i każdy dla nas ma taka sama wartość.

U nas nie ma cierpienia.

Masz prawo zwątpić .masz prawo bać się prawdy. Masz prawo nas traktować jak intruzów. Ci co są tu z serca nie odejdą bo wiedzą jak ciężko jest tobie w tych wszystkich doświadczeniach. Dlatego ludziom nie dane jest tak rozgrywać swoje życie ,ponieważ jest to tak ciężkie ,ze  może to się skończyć –utratą siły i doprowadzić do zaburzeń w psychice..

 wiesz ,ze tu jest aż nadto manipulacji i wiesz ,ze to jest tu zbędne. Ale to się dzieje. I czasem zastanawiasz się co jest w tym prawdą a co ,,grą,, naszą.

Wiem ,ze czasem czujesz się oszukana ale nie masz żalu ponieważ mimo wszystko patrzysz na to z zawęrzonej świadmości a kiedy dostajesz jaśniejszy wglad w prawdę -to uczucie znika..

Masz szacunek dla tych co ciebie tu chronią .. .. ale czasem wątpisz… w sens tego doświadczenia..

Tak samo przeszłość. Masz prawo wątpić we wszystko. Oni niepotrzebnie próbują ci to tłumaczyć i dlatego jest wysyłana energia – obojętności ,ponieważ to już nie ma znaczenia –kim byłaś ,kim byli ci wszyscy ,którzy tu są. Czy byli tu Goci i Słowianie.

To jest uczucie pustki. Ale to dlatego ,ze masz uwolnioną pamięć tego wszystkiego. To nie ma znaczenia –już nie.

Pamiętaj –liczy się tu i teraz. To jest istotne. A to co było jest tylko tym czym było i czego ciebie to nauczyło. Jaka jesteś dziś po tych wszystkich doświadczeniach.

Nie to kim byłaś tylko kim jesteś. Co dało ci to wszystko i co ciebie nauczyło. Tylko to się liczy.

Zrozumienie tego da ci poczucie spokoju i wolności. Nie utożsamiaj siebie z nikim ani z przeszłością. Bo ona minęła. Jest tylko po to aby dać ci pomoc przypominając o zdarzeniach istotnych ,które dały ci to kim jesteś dziś. Nic więcej.

Dlatego tak ważne jest uwalnianie energii ,ponieważ ograniczenia traumatycznych doświadczeń nie dają ci poczucia wolności. Ciążą i wywołują ból i strach –niepotrzebnie.

Kiedyś to miało znaczenie ,bo budziło się jako pamięć w najmniej oczekiwanych momentach twojego życia wywołując emocje ,które blokowały nie raz – obiektywne dostrzeżenie zaistniałej sytuacji.

Powodowały ograniczenia w postaci strachu lub gniewu.

To tylko doświadczenia ,które z innego punktu widzenia nie były takie jakie ty je pamiętasz. I teraz już to nie ma znaczenia bo już to jest uwolnione.

 Patrzysz teraz na to jak na obraz ,który nie jest częścią ciebie samej tylko twoim doświadczeniem.

Doświadczeniem ,które dało ci zrozumienie .

Abyś wykształciła w sobie wszystkie cechy twojej osobowości.

Doświadczenia kształtują ,uczą i pomagają zrozumieć. Po to się tu przychodzi.

Po naukę.

Pamiętaj: pragnienia pochodzq od świadomego umy­słu, potrzeby zaś od nieświadomości. Ta różnica musi być dobrze zrozumiana, bo ma ogromne znaczenie.

Pragnienia wytwarza świadomy umysł; to co nie­świadome nie zna pragnień, nie zajmuje się nimi. Czym jest pragnienie? Zostało stworzone z twoich myśli, z te­go czego cię nauczono, z tego jak cię ukształtowano.

Wypełniaj swoje potrzeby, nie pragnienia.

Czyń tak, jeśli chcesz trwać w błogosławieństwie. Jeżeli zaś chcesz popaść w nędzę – ignoruj potrzeby, reali­zuj pragnienia. To bardzo proste zjawisko – podqżaj za swoimi pragnieniami, a staniesz się nieszczęśliwy. Jeśli zaś będziesz jak rzeka płynqca w kierunku morza wy­pełniał swoje potrzeby, poczucie spełnienia będzie ci towarzyszyć każdego dnia.

Drugi rodzaj snu ma ci wiele do przekazania. Dzię­ki niemu zaczniesz przemieniać swojq świadomość, swoje zachowania, swoje ścieżki życiowe. Słuchaj te­go, co ci sygnalizuje nieświadomość, zaspokajaj swoje potrzeby. Zapamiętaj, że nieświadomość ma słuszność, bo w niej znajduje się mqdrość całych tysiqcleci, mi­liony poprzednich egzystencji. Świadomość przynależy do tego konkretnego, twojego życia. Została wyuczo­na w szkołach, na uniwersytetach, zaprogramowana przez rodzinę i społeczeństwo, bo w nich przypadkowo się urodziłeś. Nieświadomość niesie w sobie doświad­czenia wszystkich twoich poprzednich wcieleń; pamięta jak byłeś skałą, drzewem, zwierzęciem – ma w sobie catq przeszłość. Jest niezwykle mądra. W porównaniu z niq świadomość jest głupia; nie ma prawie żadnego doświadczenia – tylko to z obecnego życia.

Słuchaj nieświadomości. W niej tkwi odwieczna mądrość.

OSHO Świadomość – klucz do życia w równowadze..

Reklamy

7 listopada 2010 - Posted by | inna rzeczywistość | , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: