Alaneiz's Blog …Gwiezdne dzieci…

strona poświęcona ,,duchowej,, stronie życia..

umierające delfiny

Wczorajsze moje serwowanie po internecie nakierowało mnie na kilka artykułów dotyczących masowej smierci i samobójstwa delfinów oraz innych dużych ssaków . Film który naprawdę mną wstrząsnął zamieszczam po krótkim streszczeniu materiału 😉 –niestety jako link do całego artykułu

Od kilkunastu lat zdarzają się z różną częstotliwością przypadki nagłych wypłynięć na płyciznę dużej ilości ssaków morskich. Są to zwykle delfiny, ale czasami zdarzają się również większe osobniki zaliczane do wielorybów jak na przykład grindwale. Nie ma pewności, co do przyczyn takich dramatycznych zachowań zwierząt morskich.

Widok plaży zasłanej konającymi waleniami robi wrażenie i tym bardziej nie pozwala na przejście do porządku dziennego nad tak niepokojącym zjawiskiem. Naukowcy, którzy próbują rozpoznać przyczyny tego zjawiska sugerują, że może to być efekt błędów nawigacyjnych. Jeśli tak to nie sposób nie zadać pytania o przyczyny tych błędów. Próba odpowiedzi na to pytanie prawie zawsze będzie nas prowadzić w kierunku wytłumaczenia opierającego się o uznanie tego zjawiska za związane z ruchem biegunów magnetycznych.

Inne próby zamierzenia się z tym zagadnieniem prowadziły w kierunku uznania tego zjawiska za … naturalne. Nowoczesna nauka już tak ma, że gdy dochodzi do obszaru nieznanego to zamiast go badać stwierdza się rytualnie, że no cóż to, co prawda dziwne, ale już tak czasem bywa.

Nagłe masowe samobójstwa morskich ssaków mogą być również związane z działalnością marynarek wojennych różnych państw ze szczególnym wskazaniem na Stany Zjednoczone. Okazuje się, że ludzie zanieczyszczają oceany na różne sposoby, jedną ze szczególnie niebezpiecznych emisji jest hałas, szczególnie w ultradźwiękach. Po prostu sonary mające za zadanie detekcję łodzi podwodnych powodują ból u zwierząt.

Odgłosy emitowane przez armię są dodatkowo uzupełnianie rozmaitymi bojami pomiarowymi. Efekt jest taki, że zwierzęta morskie posługujące się ultradźwiękami trafiają czasami na kakofonię dźwięków, co zmusza je do nurkowania głębiej, aby je trochę wyciszyć. To powoduje jednak, że wzrasta ilość azotu w ich organizmach. Według badaczy może mieć to związek z niewytłumaczalnymi przypadkami wypłynięć na plaże zdezorientowanych waleni. art.http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/samobojstwa-ssakow-morskich-moga-byc-powodowane-przez-dzialalnosc-czlowieka

Znalazlam kilka podobnych sytuacji z delfinami

Dziwne zachowanie delfinów u wybrzeży Kalifornii.

Około 2000 delfinów uciekało przed łodzią rybacko-wycieczkową (uczestnicy tych wypraw łowią ryby i oglądają wieloryby). Zazwyczaj delfiny lubią płynąć razem z łodzią. Nie wiadomo, jaki był powód tej paniki…

Film ktory pokazuje wyskakujące delfiny wprost na plażę http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kilkadziesiat-delfinow-wyskoczylo-plaze-w-brazylii

Na dniach doszło do masowej śmierci pingwinów … oraz iluś tysięcy ryb

Zastanawiam się co jest przyczyną … może i jest to HAARP a może nasze słońce…

Burza magnetyczna – nagłe i intensywne zmiany pola magnetycznego Ziemi (magnetosfery). Zaburzenia te powodowane przez koronalne wyrzuty masy ze Słońca, powstające w czasie trwania rozbłysków (burz słonecznych), wywołują gwałtowne zmiany parametrów fizycznych wiatru słonecznego. Te z obłoków cząstek naładowanych, które przemieszczają sie w kierunku Ziemi, docierają tam przeważnie po 20-70 godzinach i natrafiają na ziemską magnetosferę. Powodują także istotne zmiany w jonosferze w czasie burzy magnetycznej, która może trwać około dwóch dni. Rozróżnia się początkową fazę dodatnią i następującą potem bardziej długotrwałą ujemną.

Dziwne zachowanie delfinów wyskakujących na plażę miało miejsce 7 marca tego roku a w miediach tego dnia ogłoszono kolejną pojawiającą się burzę magnetyczną http://zmianynaziemi.pl/wideo/trwa-burza-magnetyczna-najwiekszy-napor-nastapi-8-marca-2012 – czy to można nazwać przypadkiem?

Ciekawa jestem czy te wszystkie śmierci i samobójstwa można połączyć z tym własnie wpływem aktywności słonecznych na naszą planetę.. Przy okazji szukając i czytając materiały dotyczące powyższego tematu natrafiłam na artykuł

Na 2013 r. przypada maksimum aktywności słonecznej. Według ekspertów nie zwiększa to prawdopodobieństwa wystąpienia gigantycznej eksplozji na Słońcu, ale faktem jest, że koronalne wyrzuty masy naładowanych cząstek w kierunku Ziemi będą częstsze. Według raportu NAS szansa na mega burzę wynosi 6-7 proc. Jeśli do niej dojdzie, skutki mogą być opłakane, porównywalne z uderzeniem w Ziemię meteorytu.

więcej na ten temat http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawoski,49/amerykanie-szykuja-sie-na-najwieksza-katastrofe-w-historii,54347,1,0.html

Wiem ,że te zwierzęta te opuszczają już wymiar ziemski i przenoszą się w wyższe światy ale mimo wszystko patrzenie na akt paniki tak inteligentnych ssaków jakimi są delfiny jest przykre i przygnębiające..

Z drugiej strony po przeczytaniu poniższego artykułu zaczynam znowu zastanawiać sie czy to jednak słońce 😉

http://radtrap.wordpress.com/2012/05/07/haarp-bron-konca-swiata/

Reklamy

15 sierpnia 2012 - Posted by | duchowa świadomość

1 komentarz »

  1. dzisiaj czytałam o jemiołuszkach popełniających samobójstwa ….coraz więcej istot pragnie ….odejść z tej rzeczywistości ..delfiny o jeden z wielu przykładów…..

    Komentarz - autor: altea | 1 listopada 2012 | Odpowiedz


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: